Süreyya Ağaoğlu Burs Başvurusu

By | 24 Haziran 2022

Lise, üniversite ve diğer yüksek öğrenim kapsamında olan kişiler burs başvurusu ile ilgili arayış içerisinde olmaktadırlar. Öğretim hayatlarında ailesine fazla yük olmak istemeyenler burs başvurusu ile ilgili arayış içerisine girerek kendilerine maddi destek çıkabilecek kurumlar üzerine başvuru da bulunmaktadırlar. Konumuz dahilinde ise sizlere Süreyya Ağaoğlu burs başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir ve ilgili dernek hakkında önemli bilgileri aktaracağız.

Süreyya Ağaoğlu Burs Başvurusu 2022

Kurum ve kuruluşlar arasında burs veren vakıflardan biri olan Süreyya Ağaoğlu burs başvurusu için sürekli güncel başvuru taleplerini almaktadır. Dernek bünyesinde burs taleplerini inceleyen özel bir birim bulunuyor. Gelen talepler doğrultusunda bursu hak edecek en nitelikli öğrenciler listeye alınarak kendilerine eğitim hayatlarında maddi destek sağlayarak okullarında eğitim ve öğretimlerini sorunsuzca tamamlamarında yardımcı oluyor. Başvuru formuna yönelik bilgilere değinmeden evvel ilgili dernek hakkında önemli hususlara değinelim.

sureyya agaoglu burs 2022

Süreyya Ağaoğlu Derneği

Her ne kadar şirket statüsünde görünse de SACDD Derneği olarak faaliyet gösteren kurum özellikle de genç nesillere yönelik çalışmalar sergiliyor. Süreyya Ağaoğlu Derneği burs ihtiyacı olan öğrencilerin talepleri doğrultusunda değerlendirme sürecini başlatarak kendilerine eğitim hayatlarında refah olmaları için destek sağlamaktadır. Bu burslar sadece öğrencilere yönelik değil, ihtiyaç sahibi olan farklı alanlardaki kimseler içinde olmaktadır. Talepler bu doğrultuda incelenerek en doğru kişiye bursu vermekle ilgili ekip çalışması halinde sürdürülmektedir.

Önerilen İçerik: Acunmedya Burs Başvurusu

Şirket/Dernek Sahibi Süreyya Ağaoğlu

Süreyya Ağaoğlı 1903 yılında Azerbeycan’ın Şuşa kentinde gözlerini dünyaya açmıştır. Ünlü düşünür, siyasetçi ve yazar Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun kızıdır. 5 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu konumunda olan Süreyya Ağaoğlu, yıllar boyu eğitim ve çocuklar konusunda büyük başarılara imza atan dernek ve diğer projeleri ile tanınan hayırsever bir kişilik olarak tanınmaktadır. Kendine ait geliştirdiği projeler nezdinde birçok şirket ağına sahip olan Süreyya Ağaoğlu, hayatının geri kalan yıllarını ise kimsesiz çocuklar başta olmak üzere bursa ihtiyaç duyan öğrenciler ve maddi desteğe ihtiyacı olan bir çok kimsenin yardım eli olmuştur. 1989 yılında İstanbul’da vefat eden Süreyya Ağaoğlu, geride bıraktığı birçok önemli proje ve dernek aksamı devamlılığını sürdürüyor.

sureyya agaoglu burs basvurusu

Süreyya Ağaoğlu Burs Başvurusu Şartları

Süreyya Ağaoğlu burs başvuru şartları aşağıdaki listede belirtilmiştir. Zira burada talepte bulunacak olan kişinin öncelikli olarak listede yer alan burs başvuru şartları ile ilgili bilgileri bilmesi gerekmektedir.

  • T.C. vatandaşı unvanına sahip olmak
  • %100 burslu olanlar hariç olmak üzere Vakıf Üniversitesi kapsamında açık öğretim veya uzaktan öğretim lisans öğrencisi statüsünde olmamak
  • Akademik kapsamda genel not ortalaması minimum 3 veya 4 oranında olması
  • Burs ikinci sınıftan sonra verilmektedir, hazırlık okuyan veya birinci sınıfta bulunan öğrencilere maalesef burs verilmemektedir.

Yukarıdaki şart listesi dışında bursu alabilmek için;

  • Hukuk
  • TIP
  • Mühendislik

Gibi alanlarda okuyan öğrencilere daha fazla önem verildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Süreyya Ağaoğlu Burs Başvuru Formu Doldur

Süreyya Ağaoğlu burs başvuru formu doldur butonu sitemizde maalesef bulunmuyor, https://sacdd.org.tr/burslar/burs-basvuru/ linkine tıklayarak ilgili derneğin başvuru form sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. Burs başvuru formu tamamen size ait bilgilerin yer alması gereken bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sorunsuzca doldurmanız gerekiyor. Öte yandan saeovakfi@gmail.com veya info@sacdd.org.tr mail adresleri üzerinden de mail atarak başvuru işlemleri için tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Süreyya Ağaoğlu burs başvuru işlemi için bir diğer kanal yolu 0212 276 11 35 numaralı danışma hattını arayarak dernek yetkilileri ile görüşebilir, dilerseniz bu kanal yolu üzerinden de başvuru ile ilgili tüm bilgileri edinebilirsiniz.

✪ SACDD Süreyya Ağaoğlu burs başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir ve kimler öncelikli statüsünde olduğuna dair önemli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Burs Başvuruları Hakkında

Sitemiz genelinde birden fazla önemli kategoriler bulunuyor. Bu kategoriler arasında yer alan burs başvuruları alanında mevcut Süreyya Ağaoğlı burs başvurusu başta olmak üzere diğer birçok farklı kurum veya kuruluş tarafından sağlanmakta olan burslar hakkında bilgileri edinebilirsiniz. Sitemiz tamamen bilgilendirme amaçlı olup, bahsi geçen kurum veya kuruluşlarla bir bağlantısı bulunmamaktadır. Sadece ihtiyaç sahibi olan veya bursu hak eden kişilere içeriğimizi ulaştırarak kendilerine bu konuda yardımcı olmak istemekteyiz. Diğer maddi yardım, burs ve diğer önemli bilgilerin yer aldığı web sitemizde sınırsızca dolaşım sağlayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.