Biyopsi Sonucu Öğrenme 2022 e-Devlet – e-Nabız (Patoloji Sonucu Öğrenme)

By | 20 Haziran 2022

Biyopsi sonucu öğrenme işlemleri için e-Devlet ve e-Nabız üzerinden nasıl öğrenileceğine dair bilgiler hazırladık. Patoloji sonucu öğrenme bilgilerine konumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Biyopsi sonucu öğrenmek için daha öncesinden hastaneler veya ilgili sağlık ocağı merkezlerinden yapılan tahlillerin sonuçlarına internet üzerinden hızlıca erişmek mümkün. İnternet üzerinden T.C. kimlik numaranızı kullanarak tahlil sonuçlarınıza hastaneye gitmeden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

T.C. kimlik bilgilerinizi kullanarak biyopsi sonucu öğrenme dahil tüm tahlil ve sağlık bilgilerinize hızlıca ulaşabilirsiniz. Hastane ortamında yapılan tüm tahlillerin sonuçlarına evinizde veya bulunduğunuz noktadan bu yöntem sayesinde kısa sürede ulaşabilirsiniz. İnternetten patoloji sonucu öğrenme işlemi için MHRS sistemine giriş yapmanız ve akabinde ilgili menüden biyopsi / patoloji tahlil sonuçları bilgilerinize kolayca erişebilirsiniz.

T.C. kimlik bilginiz ile birlikte tahlil kapsamında size verilen barkod numarası veya belge ile e-Nabız sistemi üzerinden tüm tahlillere ulaşabilirsiniz. Biyopsi sonucu öğrenme işlemi için htts://enabiz.gov.tr adresi olan resmi web sitesine erişmeniz gerekiyor. Akabinde bilgileriniz ile giriş yaparak patoloji / biyopsi sonuçları öğrenmek mümkün olacaktır.

biyopsi sonucu ogrenme 2022
biyopsi sonucu ogrenme 2022

Biyopsi Sonucu Öğrenme

Biyopsi sonucu e-Nabız sistemi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. e-Nabız dışında devlet veya özel hastane de tahlilleriniz var ise hastaneye ait e-sonuç sisteminden sonucunuza dair bilgileri edinebilirsiniz. e-Nabız’a giriş yaptıktan sonra sayfada sırasıyla tahlil sonuçlarına girin burada yer alan radyoloji ve patoloji sonucu öğrenme bölümünden bilgilere erişebilirsiniz.

e-Nabız Üzerinden Biyopsi Sonucu Öğrenme

Biyopsi sonuçları öğrenme amacı ile verilen tahliller teste gönderilir. Verilen tahlil örnekleri incelendikten sonra raporlanır ve akabinde sisteme dahil edilir. Sonrasında ilgili hasta kişi e-Nabız sistemine giriş yaparak biyopsi tahlil sonuçları ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabilir. e-Nabız üzerinden biyopsi sonucu öğrenme işlemi için;

  • Bilgisayar veya mobil tarayıcı üzerinden https://e-nabiz.gov.tr adresine erişim sağlayın.
  • e-Nabız’da kullandığınız T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Eğer kayıtlı değilseniz kısa süren işlem ardından kaydınızı oluşturun.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra patoloji sonuçları, biyopsi sonucu öğrenme ile ilgili ekrana gelerek raporlarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bu sonuçlar dışında radyoloji, MR ve diğer birçok sonuçlara erişmek mümkündür.

Hastaneden Biyopsi Sonucu Öğrenme

Patoloji örneği verdiğiniz devlet veya özel hastaneye ait iletişim bilgilerinden kendilerine ulaşarak hızlıca sonuçlarınıza dair bilgiler edinebilirsiniz. Biyopsi sonucu öğrenme işlemleri başında en hızlı ve kolay yöntemlerden biridir. Ayrıca Patoloji sonucunu öğrenmek için hemen yukarıda belirttiğimiz üzere hastaneye ait e-sonuç sayfasından bilgileriniz ile giriş yaparak tahlil sonuçlarına ulaşmak mümkün olacaktır.

Biyopsi Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Patoloji tahlillerine ait sonuçlar diğer tahliller gibi erken çıkmıyor. Ortalama 1 hafta ila 15 gün arasında biyopsi sonucu öğrenme talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle hastalar için bekleyiş biraz uzun ve sıkıcı geçebilir. Fakat doğru tetkikler ve analizler sonucunda doktorunuzun incelemesi bu süre için olumlu geçecektir.

5/5 - (7 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.